10 kwietnia 2014 10. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

2014 rokiem Jacka Kaczmarskiego

10 kwietnia 2014 r. mija dziesięć lat od śmierci Jacka Kaczmarskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych artystów w powojennej Polsce. Jacek Kaczmarski jest legendą, poetą wielkim i ponadczasowym.

Niemniej jednak, aby mogły ją poznawać kolejne pokolenia oraz aby zachować pamięć o jego twórczości, konieczne jest ciągłe jej przypominanie i popularyzacja na najwyższym poziomie artystycznym.

Wydarzenia, które zamierzamy zrealizować będą oparte na dorobku artystycznym Jacka Kaczmarskiego i będą formą upamiętnienia jego osoby. W trakcie obchodów przewidujemy szereg koncertów, spotkań, wystaw i spektakli.

Wydarzenia będą miały miejsce w Warszawie, Trójmieście i Kołobrzegu.

Organizatorzy: Fundacja im Jacka Kaczmarskiego oraz Fundacja Róbmy swoje dla kultury

Przedstawiamy aktualny harmonogram warszawskich kwietniowych obchodów w ramach 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego:

9 kwietnia (środa) godz. 17.30 księgarnia ŚWIAT KSIĄŻKI, Al. Solidarności 119/125 — spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, autorką publikacji „Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim” + minirecital m. in. Mateusza Nagórskiego

10 kwietnia (czwartek) godz. 15.00 Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera C31-I-17 tuje — uroczyste złożenie wieńców na grobie Jacka Kaczmarskiego

11 kwietnia (piątek) godz. 9.00 L LO im. Ruy Barbosy, ul. Burdzińskiego 4 — Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy Nieskończoności”, organizowany przez L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy

12 kwietnia (sobota) godz. 19.00 ul. Mysia 3, III p. (były budynek Urzędu Cenzury) — koncert „Kaczmarski BEZ CENZURY” w wykonaniu Kwartetu ProForma (bilety w cenie 35-20 zł można kupic przez Ticketpro.pl oraz w salonach Empik)

13 kwietnia (niedziela) godz. 19.00 Muzeum Historii Żydów Polskich; ul. Anielewicza 6 - recital Jacka Bończyka Kaczmarski subiektywnie” (bilety w cenie 35-20 zł można kupić w kasie Muzeum oraz na jewishmuseum.org.pl)

Galerie zdjęć

Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą pasjonatów teatru, muzyki i piosenki, dobrego kina i inteligentnej rozrywki. Pracujemy zespołowo i twórczo. Podejmujemy wyzwania i realizujemy marzenia. więcej...

Fundacja Róbmy swoje dla kultury
ul. Poznańska 20/2,